BVG Proje Ajansı, şirketler için sürdürülebilirlik raporlama, kurumsal sosyal sorumluluk sisteminin kurulması, PR çalışmaları alanlarında hizmet veriyor.


BEYLİKDÜZÜ - Sivil toplum, özel ve kamu sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar için farklı kaynak modellerine ve uygulama yapılarına sahip projeler geliştiren BVG Proje Ajansı, bu projeleriyle firmalara farklılık sağlıyor.

Uzun yıllar sivil toplum ve özel sektör alanında eğitim ve proje geliştirme deneyimi edindikten sonra kendi firmasını geçtiğimiz yıl İstanbul'da kurduğunu belirten BVG Proje Ajansı Genel Koordinatörü Filiz Ayseli, " Biz bir sosyal yatırım ajansıyız. Ajansımızın temel amacı, kurum ve kuruluşlar için farklı kaynak modellerine ve uygulama yapılarına sahip projeler ve eğitimler ile kapasite artırımlarına destek vermek ve sektörler arası işbirliği kurulumunu gerçekleştirerek şirketler için kurumsal sosyal sorumluluk sistemlerini kurmaktır. Bu noktada Avrupa Komisyonu uzman havuzunda yer alan uzmanlardan oluşan geniş bir kadro ile sektörde hizmet vermekteyiz" dedi.

Şirketler için sürdürülebilirlik raporlama, kurumsal sosyal sorumluluk sisteminin kurulması, proje ve tematik eğitimler geliştirme ve uygulama, PR çalışmaları alanlarında da hizmet verdiklerini ifade eden Ayseli, "Kamu kurumları için kurumsal stratejik planlama, hibe projeleri için proje ekibi oluşturma ve eğitilmesi, tematik eğitimler düzenleyerek destek vermekteyiz. Sivil toplum kuruluşlarına yönelik proje geliştirme, sosyal yatırım danışmanlığı, tematik eğitimler ve uzman desteği sağlayan ajans, sektörler arası ortaklıklar kurarak kendi kaynağını yaratan özel projeler de geliştiriyoruz" şeklinde konuştu.

Stratejik planlama yapıyor

Sosyal yatırım danışmanlığı altında kurumsal sosyal sorumluluk sistemi ve hibe projeleri geliştirme, GRI ve sürdürülebilirlik raporlama, kurumsal stratejik planlama ve tematik eğitimler gerçekleştirdiklerini aktaran Ayseli, sözlerini şöyle sürdürdü: "BVG Proje Ajansı, bir proje geliştirme ve genel olarak sosyal yatırım danışmanlığı yapan bir ajans olarak sektör içerisinde kendini konumlandırmaktadır. Özel sektör, kamu sektörü ve sivil toplum alanındaki kurumlarla işbirliği kurarak Türkiye'de çok yeni bir alan olan sosyal planlama sistemini kullanarak stratejik planlama yapmakta, hibe programları ya da özelleştirilmiş kaynak modelleri ile projeler geliştirmekte ve eğitimler düzenlemektedir. Türkiye'de ilk defa kendi bünyesinde bir Sivil Toplum Kuruluşları Veri Tabanı oluşturan BVG Proje Ajansı sadece ulusal ölçekte değil, uluslararası ölçekte de farklı kurumlarla işbirliği halinde müşterilerine kaliteli hizmet vermeye çalışmaktadır."

Yüzde 90 başarı

Uzun yıllardır alan çalışmaları yapmış biri olarak sektöre hızlı bir giriş yaptıklarını dile getiren Ayseli, "Kaymakamlıklar bünyesinde oluşturduğumuz proje ekipleri ile ilçelerin kalkınmasına yönelik hibe kaynaklarından yüksek bütçelerle yararlanmalarına destek veriyoruz. Bu noktada yüzde 90 proje başvurularında kabul ile büyük bir başarı göstermiş bulunuyoruz. 2011-2012 yılı ortalarına kadar düzenlediğimiz eğitimlerle toplamda Türkiye ve Avrupa'dan 12 farklı ülkeden 23 farklı kurum temsilcisine eğitimler verip, stratejik planlama çerçevesinde sosyal yatırım planlarını hazırladık.

2012 yılı içerisinde ulusal ölçekte 2 farklı kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile çok ortaklı bir yapı içerisinde bakanlıklar bünyesinde destek alan ajansımız, özel sektör alanından çok farklı kurumların da dahil olmasını sağlayarak bu projeyi devam ettiriyoruz.  Kurumsal sosyal sorumluluk sistemi kurulumu noktasında da 2 farklı şirket ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.