Firma, 2 yıl içinde İtalya'da da bir şirketle partner olarak faaliyetlerini sürdürmek istiyor.

MERSİN - Mersin'de 3 kız kardeşin bir araya gelerek 2005 yılında kurduğu Bvg Reklam Ajansı, zaman içerisinde büyüyerek ilk şubesini İstanbul Nişantaşı'nda açtı. Çalışmalarını yurtiçi ve yurtdışında devam ettiren firma, 2 yıl içinde sektörün merkezi olarak kabul edilen İtalya'da da bir şirketle partner olarak faaliyetlerini sürdürmek istiyor.

Ablası Emel Ayseli ile birlikte 2005'te kendi şirketlerini kurduklarını söyleyen şirket ortağı Hicran Ayseli, bir aile şirketi olarak faaliyetlerine devam ettiklerini belirtti. Kendisinin Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik tasarımı bölümünden mezun olmasının ardından bir yıl da Mersin Üniversitesi Gülnar Meslek Yüksekokulu'nda öğretim görevlisi olarak görev yaptığını kaydeden Ayseli, girişimci bir ruha sahip olduğunu ve belli bir tecrübe yakalamasıyla birlikte kendi işini kurmak isteyerek Bvg Ajansı kurduğunu anlattı. Dünyada yaşanan ekonomik kriz nedeniyle piyasaların daraldığı, köklü firmaların dahi temkinli yaklaşıp küçülmeye gittiği bir dönemde Bvg Reklam Ajansı olarak yüzde 80 büyüdüklerini anlatan Hicran Ayseli, ilk olarak şahıs firması olan Bvg'yi limited şirkete çevirdiklerini, ardından da Nişantaşı'nda ilk şubelerini açtıklarını söyledi.

Bayan kadro tercihi

Çalışmaya ilk olarak ablasıyla birlikte 50 metrekarelik bir ofiste başladıklarını ve kısa sürede 150 metrekarelik alana taşındıklarını dile getiren Hicran Ayseli, "Bugün artık istihdam da sağlar konuma ulaştık. Bünyemizde bayan istihdamına büyük önem veriyoruz. Bu nedenle çalışanlarımızın tümü bayan ve herkes üniversite mezunu olup kendi alanında uzman" dedi. Türkiye'nin yanı sıra son 3 yıldır yurtdışına da hizmet vermeye başladıklarını anlatan Hicran Ayseli, Polonya, Almanya, Irak, Avustralya, İsviçre, İngiltere, Güney Afrika, Sudan gibi farklı ülkelere çalıştıklarını bildirdi. Yurtiçinde de Bpet, Colins, Adil Işık, Acar Group, Flavia, İdeal Su gibi önemli referanslara sahip olduklarına değinen Ayseli, ayrıca resmi kurumlara logo çalışması yaptıklarını da belirtti. 2012 hedeflerinin büyük olduğunu dile getiren Ayseli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yurt çapında şubeleşme çalışmalarına başlamamızın yanı sıra bünyemize Bvg Proje Danışmanlık Şirketi'ni de ekledik. Şirketler topluluğu olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.  Bvg Proje Ajansı altında kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, kurumsal danışmanlık, sürdürülebilirlik raporlama, hibe projeleri, proje geliştirme ve yatırım danışmanlığı, AB projeleri ve butik eğitimler gibi farklı alanlarda çalışmalar yürüteceğiz."